Sweterek niemowlęcy

Sweterek niemowlęcy – jaki wybrać ?

 

Sweterek niemowlęcy, bluza niemowlęca to części garderoby, które z pewnością okażą się bardzo przydatne. Co prawda w pierwszych tygodniach życia z reguły dziecko ubiera się w kaftaniki, pajacyki. Często bluza czy sweterek niemowlęcy w ogóle nie przychodzą  rodzicom do głowy.  Sweterek niemowlęcy jest alternatywą dla kaftaników i bluzeczek niemowlęcych.

Sweterki niemowlęce wykonane są z reguły z przędzy akrylowej, która jest sprężysta i całkiem dobrze chroni przed chłodem. Zdarza się, że sweterki wykonane są z bawełny. Często do przędzy akrylowej dodawana jest również bawełna. Rozsądny konsument zdaje sobie sprawę z tego, że naturalne włókna i materiały są najlepsze. W przypadku odzież niemowlęcej i dziecięcej odchodzi się od używania wełny. Przyczyna jest dość prosta, mianowicie wiele dzieci źle reaguje na wełnę, która poza tym, że może uczulać, jest szorstka i podrażnia skórę nawet wówczas, gdy dziecko nie ma skłonności do alergii.

Nie wyklucza to oczywiście wełny, można ubrać wełniany sweterek niemowlęcy, ale jeżeli zauważymy na skórze dziecka zaczerwienienie lub krostki, oznacza to tzw. alergię kontaktową, pojawiającą się niemal natychmiast po zetknięciu się z alergenem. A to znak, że korzystniejszym jest wybór przędzy akrylowej.

 

Sweterek może być zapinany na zamek błyskawiczny, na guziki, na napy. Takie zapięcia spotykane są najczęściej, ale są również sweterki zakładane w całości przez główkę. Sweterki niemowlęce mogą mieć również kaptur, golfik, szeroki kołnierz.

IMG_3642 nowosc-sweterek-z-bukli szary żółty
IMG_3993 IMG_3991 nowosc-sweterek-paseczki 2

Poznaliśmy już materiały z których wykonywane są sweterki dla niemowląt i dzieci, rodzaje zapięć. Zatem jak wybrać odpowiedni  sweterek ?

Pod względem praktyczności najlepiej zdecydować się na sweterek zapinany na zamek, bądź guziki. Kupując sweterek dla niemowlaka, lepiej unikać kapturów. Niemowlak większość czasu spędza w pozycji leżącej, więc kapturek mógłby przeszkadzać.

Sweterki z bardzo grubej przędzy idealne są na chłodny sezon jesienno-zimowy. Cieniutkie sweterki idealne są na wiosnę i lato.

Najwygodniejszym zapięciem jest zamek błyskawiczny lub guziczki. Przy zapięciu na zamek, dobrze byłoby gdyby pod szyją było zabezpieczenie przed przyszczypnięciem lub podrapaniem grody dziecka.

Przypominamy, że kupując jakąkolwiek odzież dla niemowląt na pierwszym miejscu należy postawić jakość materiałów, praktyczność. Cena, kolorystyka i dodatki schodzą na dalszy plan.

 

Please Enter Your Facebook App ID. Required for FB Comments. Click here for FB Comments Settings page

Dodaj komentarz