Kaftanik niemowlęcy

Kaftanik niemowlęcy

Kaftanik niemowlęcy, to najprościej mówiąc koszulka z długim rękawem, zapinana na guziki, napy lub wiązana cienkimi tasiemkami. Kaftanik na pewno znajdzie się w wyprawce niemowlęcej. Jest bardzo praktyczny, ponieważ nie wymaga przekładania przez głowę. Dodatkowo w pierwszych tygodniach życia dziecka-gdy pępek się jeszcze goi- daje opiekunom łatwy dostęp do brzuszka oraz możliwość odsłonięcia jedynie gojącej się blizny na brzuszku. Wiele położnych i wielu pediatrów zaleca, aby odsłaniać kikut i wystawiać go na powietrze, ponieważ dostęp powietrza przyspiesza gojenie.

NEON_KAFTAN_TURKUS RODZINKA_KAFTAN_EKRI_internet

 

Kaftanik niemowlęcy podobnie jak body może być zapinany z przodu w całości na napy lub guziki, może być również zapinany na napy z boku-czyli na brzuszku pojawiają się dwie warstwy materiały. Dodatkowo kaftanik może być też tylko wiązany na tasiemki-z reguły takie właśnie kaftaniki są na zakładkę-kopertę.

Rękawki wykończone są lekkim ściągaczem, lamówką lub zwykłym przeszyciem przeszyciem. Czasem na rękawku-podobnie jak w przypadku body-znajduje się mankiecik, który można zawinąć na dłoń dziecka.

Również należy zwrócić uwagę na wykończenia i materiał z jakiego kaftanik został wykonany. Ważne, aby kaftanik nie był za krótki, ponieważ będzie się podwijał do góry.

Kaftanik można zakładać pod śpiochy, jak i na śpiochy. Mogą być też dodatkową warstwą odzieży, czyli można go założyć na body. Często producenci odzieży niemowlęcej proponują gotowe zestawy śpiochy i kaftanik. Takie zestawy są najczęściej wykonane z bawełny lub weluru.

Kaftanik niemowlęcy-jak kupić odpowiedni:

-materiał: miękki i przewiewny, najlepiej aby była to w 100% bawełna posiadająca certyfikat „Bezpieczne dla dziecka”

-jakość: ważne aby produkt był pierwszej jakość

-rozmiar: Kaftanik powinien być trochę większy.

-zdobienia: niemowlak spędza czas również leżąc na brzuszku, unikajmy więc dużych ozdobnych guzików, czy inny dodatków, które mogą przeszkadzać.

Please Enter Your Facebook App ID. Required for FB Comments. Click here for FB Comments Settings page

Dodaj komentarz