Body niemowlęce. Body dla niemowlaka.

Body niemowlęce

Body niemowlęce są najbardziej popularną i bardzo praktyczną częścią niemowlęcej i dziecięcej garderoby. Body to w zasadzie bluzeczka z zapięciem w kroku. Najlepiej, aby body zapinane były na solidne, metalowe napy, a na dole były wykończone miękką lamówką, która nie drapie i nie podrażni skóry dziecka. Zapięcie w kroku ułatwia zmianę pieluszki-ponieważ nie ma potrzeby rozbierania maluszka w całości. By zmienić pieluszkę, wystarczy odpiąć body, zawinąć je delikatnie pod plecy i na brzuszek. Dzięki temu, że body zapinane są w kroku, mamy pewność, że pieluszka będzie dobrze podtrzymana, a plecy dziecka zawsze będą zakryte.

Kupując body dla niemowlaka, ważny jest odpowiedni dobór rozmiaru. Zbyt małe mogą naciągać się na ramionach, lamówka dookoła nóżek może zawijać się, obcierać, a przy wypełnionej pieluszce, może się okazać, że w całości zsunie się z pieluszki, uciskając pachwinę. Najlepszym materiałem na body jest certyfikowana bawełna.
A teraz krótki opis z jakim rodzajem body możecie się spotkać.

  • Body dla niemowlaka z długim rękawem jak nazwa wskazuje mają długie rękawki, które mogą być zakończone jedynie przeszyciem, lekkim ściągaczem lub lamówką. Długi rękaw może być również wykończony mankiecikiem-zakładką. Mała zakładka na rękawku może śmiało zastąpić rękawiczki niedrapki, ponieważ wystarczy zawinąć mankiecik na dłoń dziecka.
HAPPY_BODY_TURKUS_INTERNET
  • Body niemowlęce na ramiączkach lub bez rękawów, są idealne w gorące dni lub mogą służyć jako podkoszulka dając dodatkowe ciepło malcowi. Te body nie mają dodatkowych nap na ramieniu-są przekładane przez głowę.
neon ramiacz3
  • Body niemowlęce z krótkim rękawem – tych nie trzeba specjalnie opisywać. Również zapinane w kroku, od body z długim rękawem różnią się jedynie długością rękawa.
Body

Warto zapoznać się również ze sposobem, w jaki zapinane są body dziecięce i body niemowlęce.

  • Mogą być zakładane przez głowę-wtedy przy szyi znajdują się napy lub guziczki.
  • Mogą mieć również zapięcie kopertowe-reglan. Oznacza to, że aby założyć dziecku body nie ma konieczności przekładania czegokolwiek przez głowę, a jest to bardzo wygodne w przypadku noworodków i niemowlaków, które nie przepadają za przebieraniem się. Wystarczy na rozłożone body położyć dziecko, założyć rękawki tak jak w przypadku kaftanika, czy sweterka, a zapięcie znajduje się z przodu. Zapięcie na kopertę jest zapięciem po skosie, tak więc na brzuszku dziecka znajdują się dwie warstwy materiału, a napy mocujące reglan znajdują się na boku.
  • Są również body zapinane z przodu w całości na napy. W przypadku tych body również nie ma konieczności przekładania niczego przez głowę dziecka.

 

BODY niemowlęce – jak kupić odpowiednie:
materiał: ważne żeby był miękki i przewiewny, najlepiej aby była to w 100% bawełna posiadająca certyfikat „Bezpieczne dla dziecka”
jakość: ważne aby produkt był pierwszej jakość
rozmiar: body powinny być trochę większe, ponieważ trzeba pamiętać o pieluszce, która podczas wypełniania się może spowodować, że body rozciągną się i będę uciskać ramiona
wykończenie w kroku: body powinny być wykończone miękką lamówką która nie będzie podrażniała skóry
rodzaj zapięcia: guziki są mało praktyczne, polecamy zapięcie na napy, które powinny być solidnie zamocowane

Please Enter Your Facebook App ID. Required for FB Comments. Click here for FB Comments Settings page

Dodaj komentarz